KAAWA - šperky z kávy od Anna Steinerová

příběh kaawy

Na počátku bylo zrno...

Kaawa je kolekce šperků inspirovaných kávovníkem. Za jejich návrhy a tvorbou stojí šperkařka Anna Steinerová.
2013

Anička

Tak tohle jsem já. Říkají mi Anička. Nebo taky Anča. Jsem vdaná, mám dvě děti a ateliér v Praze.

Zrno

Vystudovala jsem obor Kov a šperk na UMPRUMce. A víte, co se stane, když zavřete šperkaře do kavárny?

První šperk

První byly náušnice.

A taky prsten...

Jsou tak krásné... zrno začínám vidět všude. Zrno se stává mou posedlostí. Dokonce mne i budí ze sna. Nechám si zrnka uvíznou jen tak, mezi prsty... a prsten je na světě!

Kávové příběhy

Čím déle se zrnky pracuji a čím více o kávě přemýšlím a pídím se, tak ke mně začínají přicházet legendy o původu onoho nápoje, který provoní celé místnosti. O vůni, která evokuje příjemnou atmosféru. Přemýšlím o setkávání nad šálkem lahodného nápoje, o droze, jež dává sílu... o kávě utěšitelce :) Mám ráda spisovatele Jiřího Dvořáka. Požádám ho o sepsání příběhů o kávě, o které bych se mohla podělit.

Ilustrace

Mou vizí je zasadit kávové šperky do ilustrací k příběhům. Poprosím uskupení NaPOLI (Alžběta Zemanovou, Martinu Kupsovou) a Alžbětu Skálovou, aby se ujaly výtvarného ztvárnění příběhů.

Krabičky

Martina Kupsová z NaPOLI navrhne krabičky ke šperkům tak, aby se daly příběhy společně s ilustracemi poslat jako pohlednice. Poslat zprávu o kávě dál. Podělit se o radost.

Pohlednice

Už se vám stalo, že jste nevěděli, co napsat na druhou stranu pohlednice? Tak to se vám s pohlednicemi Kaawa stát nemůže. Příběhy jsou tak dlouhé, že už se žádný další text na druhou stranu nevejde ani kdybyste chtěli ☺

Je to radost

Rozdávat radost svou prací je to, co mne žene dál. Při hlubším zamyšlení nad fenoménem kávy přicházím na spojitost mezi konverzací a pitím tohoto lahodného moku. Setkáváme se u kávy. Hovoříme spolu nad šálkem. Káva nás spojuje. Je to něco, co děláme dohromady. Společně pijeme kávu, povídáme si. Připomenu si, že jsou mezi námi i ti, pro které to tak jednoduché není. Jsou to lidé, kteří kvůli nějaké tragické události v jejich životě přišli o schopnost plynulé řeči a vyjadřování. Cesta zpět k plynulé řeči je pro ně složitá a zdlouhavá. Naštěstí v Čechách působí klub Afasie, který těmto lidem i jejich rodinám pomáhá, aby pro ně jednoho dne bylo vyjadřování zase jednoduché a komunikace se stala radostí. S předsedkyní klubu Afasie Zuzanou Konůpkovou mne seznamuje Martina Kupsová a od této chvíle Kaawa podporuje klub Afasie a šíří povědomí o afázii.

O nás - Praktická žena

2017

Designblok

Prague International Design Festival 26. – 30.10. 2017 Výstaviště Praha Holešovice

2018

New York Coffee Festival

Metropolitan Pavilion 12. - 14. 10. 2018

European Coffee Trip

Making Coffee Jewellery in Prague

Barista roku 2018

Výroba trofejí pro Baristu roku a Brewers cup. Ve spolupráci s Maderra design.

2019

London Coffee Festival

Kaawa opět v Londýně! The Truman Brewery, London, United Kingdom